PRZESTRZENIE
WYSTAWIENNICZE

ZASTOSOWANIE

Przestrzenie wystawiennicze stanowią niemal całą powierzchnię Studenckiego Centrum Kultury, w tym hol główny, schody oraz piętro. Na przestrzeniach tych najczęściej pojawiają się interesujące prace artystyczne studentów Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego, prywatne prace opolskich malarzy, rzeźbiarzy czy fotografów, a także materiały promujące liczne wydarzenia organizowane w Studenckim Centrum Kultury. Na piętrze SCK znajduje się przestrzenny balkon z widokiem na Kampus UO, który również znajduje zastosowanie podczas wystaw i promocji.

WYPOSAŻENIE

DANE TECHNICZNE

Hol główny – stanowi wizytówkę Studenckiego Centrum Kultury. W holu po lewej stronie znajdują się schody prowadzące na piętro budynku. Pod schodami zlokalizowana jest recepcja wraz z szatnią. Na frontowej ścianie SCK umieszczona jest winda, którą można przemieszczać się o jedno piętro w dół i jedno piętro w górę budynku. Po prawej stornie widoczne jest wejście na salę widowiskową. Całkowita powierzchnia użytkowa holu głównego Studenckiego Centrum Kultury (z wyłączeniem recepcji) wynosi 124 m2.

Klatka schodowa – stanowi jedną z trzech możliwości przejścia do drugiej części budynku na piętrze (pozostałe możliwości to druga klatka schodowa znajdująca się na tylnej stronie budynku oraz winda). Całkowita powierzchnia klatki schodowej wynosi 17,5 m2. Ściana znajdująca się po lewej stronie schodów również zaliczana jest do powierzchni wystawienniczych. Jej całkowita powierzchnia użytkowa to 12 m.

Balkon – to przestrzeń znajdująca się na piętrze Studenckiego Centrum Kultury, osłaniająca większą część holu głównego. Balkon skierowany jest w stronę Kampusu UO. W części balkonu, po lewej stronie znajduje się sala teatralna. Całkowita powierzchnia użytkowa balonu wynosi 89 m2.